Понедельник, 07 мая 2018 года

В Україні почав роботу Всесвітній відкритий фонд реабілітації та реінтродукції тварин

Всесвітній відкритий фонд реабілітації та реінтродукції тварин почав роботу в Україні. Це унікальний для нашої країни глобальний екозахисний проект.

Серед людей, які підтримують ідеї, що лежать в основі програм Фонду, — духовні і громадські лідери, представники світової політичної арени, лідери думок, актори, музиканти, телеведучі та селебріті. Найбільш відомі серед них: Папа римський Франциск, Патріарх Єрусалима Феофіл III, Генеральний секретар Європейської ради релігійних лідерів Стейн Віллумстад, Імам Європейської ради релігійних лідерів Шейх Ібрахім Могра, Виконавчий директор Йорданського центру міжконфесійного співіснування Набіль Хаддад, Бріджит Бардо, Пінк, Костянтин Хабенський, Слава Фролова, Анна Седокова, Тартак, Pur: Pur та інші.

Щорічний бюджет Фонду складає 4,5 млн. дол. Вперше міжнародну організацію такого типу очолив український парламентарій — президентом Фонду призначений відомий меценат Олександр Фельдман, а представником в Україні — Центр порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий дім» на базі Соціально-гуманітарного мультикомплексу Фельдман Екопарк.

Цілі Фонду реабілітації та реінтродукції тварин — розробити і сприяти впровадженню ефективних зоо- та екозахисних стратегій, методик і технологій, розробити і впровадити програми звуження зон ризику на глобальній карті тваринного і рослинного світу, а також згуртувати світову громадськість у міжнародну зоо- і екозахисну мережу, засновану на ідеях єдності, різноманіття і співзалежності природних ресурсів.

Серед національних програм, що реалізовуються Фондом — проекти з відновлення популяцій видів, занесених до Червоної книги України, з порятунку кажанів, з реінтродукції рідкісних тварин України; міжнародних програм — проекти зі збереження тваринного світу тропічного лісу, з охорони тварин островів, водно-болотних угідь, збереженню рідкісних тварин Євразії, реінтродукції рідкісних тварин Європи та ін.