feldman

Олександр Фельдман народився 6 січня 1960 року в м. Харкові. Одружений. Має двох синів. Закінчив Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна за спеціальністю «економіст». Служив у лавах Радянської Армії.

Пройшов шлях від водія і оператора котельні до Почесного Президента однієї з найбільших бізнес-корпорацій в Україні — Концерну «АВЕК». Одним з проектів Концерну став Торговий центр «Барабашово», який на сьогоднішній день визнаний найбільшим у Східній Європі. Сьогодні на території Торгового центру працюють понад 60 000 чоловік, його площа — близько 70 га. Щодня «Барабашово» відвідує близько 250 000 покупців.

У 1997 році з ініціативи О. Фельдмана був створений Харківський міський благодійний фонд «АВЕК», який у 2007 році був перетворений на Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана». Фонд є однією з найбільших благодійних організацій в Україні, в 2007 році увійшов до ТОР-5 найбільших благодійних фондів країни. За результатами 2008 і 2009 рр. посів третє місце в національному рейтингу найбільших благодійників за версією видання «Діло». У 2010 році Фонд Олександра Фельдмана зайняв лідируюче місце в номінації «Допомога незахищеним» і друге — в рейтингу найважливіших проектів у сфері збереження культурної спадщини в рамках щорічного загальнонаціонального рейтингу благодійників видання «Діло». За підсумками 2011 року Фонд увійшов до трійки найбільших благодійних фондів України. А в 2017 році він був визнаний другим найбільшим іменним благодійним фондом в Україні за версією видання «Деловая Столица».

Пріоритетами в роботі фонду є: захист дитинства і прав людини, допомога соціально вразливим верствам населення, розвиток культури, охорони здоров’я і спорту. Він реалізував близько сотні проєктів і програм у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, спорту, культури і туризму, виховання молоді в дусі толерантності.

Флагманським проектом і квінтесенцією 20-річної діяльності МБФ «Фонд Олександра Фельдмана» є Фельдман Екопарк. Мультикомплекс активно функціонує в Харківській області з 2011 року і є абсолютним рекордсменом серед аналогічних українських парків за кількістю відвідувачів і соціальних проектів. Найбільш масштабні серед них спрямовані на психосоціальну реабілітацію людей з особливими потребами; зоозахист і охорону природи; екоосвіту, розвиток дитячої творчості та спорту; пропаганду здорового способу життя і толерантності.

О. Фельдман широко відомий в Україні та за її межами як активний політик, меценат і громадський діяч. Політичний лідер єврейської громади України. Доктор філософських наук. Народний депутат України IV, V, VI, VII, VIII, IX скликань. У Верховній Раді IX скликання — секретар Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, член фракції політичної партії «Опозиційна платформа — За життя», керівник міжфракційних об’єднань «Депутатська група дружби Україна — Держава Ізраїль» і «Забезпечення прав дитини», член груп з міжпарламентських зв’язків з Францією, Швецією, Бразилією та ОАЕ.

У 1997 році О. Фельдман очолив Єврейський фонд України. У 1999 році став президентом Асоціації національно-культурних об’єднань України. У 2005 році обраний віце-президентом Міжнародної Ради Єврейських Парламентарів від країн СНД і Євразії. У 2007 році став членом Ради Лідерів «Центру Симона Візенталя» і членом Британського Королівського Інституту міжнародних відносин. З 2008 року — президент Українського єврейського комітету. Також він представляє Україну у Всесвітній міжпарламентській коаліції з боротьби з антисемітизмом і є одним із засновників та представником України в «Організації співіснування» (Coexistence trust).

О. Фельдман — засновник Інституту прав людини та запобігання екстремізму й ксенофобії (IHRPEX) та Київського міжнародного міжконфесійного форуму.
О. Фельдман — автор понад 100 законопроектів правозахисної та соціально-економічної спрямованості.

Активна громадсько-політична діяльність О. Фельдмана відзначена багатьма нагородами: орденом «За заслуги» ІІІ, ІІ та І ступенів, Орденом Ярослава Мудрого V ступеня, нагородою Предстоятеля УПЦ «За видатні заслуги перед православною церквою», Золотим орденом Миколи Чудотворця «За примноження добра на Землі »,« Різдво Христове 2000», Преподобного Нестора Літописця, Орденом Святого Рівноапостольного Князя Володимира І ступеня, спеціальною медаллю Французької Республіки «За відданість справі захисту прав людини», Орденом «Золотого хреста» за заслуги в зміцненні діалогу між світовими релігіями, відзнакою Національної академії наук України «За сприяння розвитку науки», а також низкою нагород і пам’ятних знаків США, Ізраїлю та європейських країн.

У листопаді 2008 р за вагомий особистий внесок у розвиток міжконфесійного діалогу Патріарх Єрусалимський Теофілос III нагородив О. Фельдмана орденом «Святогорбского братства».

У 2013 році О. Фельдман був удостоєний звання «Почесний громадянин міста Харкова».

У 2017 році обраний членом правління міжнародної організації «Релігії за мир» — пацифістської організації зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, яка має консультативний статус при ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ та Економічній і соціальній раді при ООН.

З 2018 року — президент Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR).