Вторник, 25 июня 2019 года

У Фельдман Екопарк проходять заняття з екотерапії для дітей з порушенням слуху

Центр психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк розвиває новий напрямок — екотерапевтичні заняття для нечуючих дітей. Два тижні поспіль сюди приїжджали вихованці Харківського спеціального навчально-виховного комплексу, де навчаються діти з порушенням слуху. Для них фахівці Центру організували ознайомчі прогулянки з елементами ландшафт-терапії, анімалотерапії та сенсорної терапії.

«Після спільної акції «Почути серцем» у нас з’явився новий партнер — установа, яка опікується дітками з порушенням слуху. Ми обговорили, чим конкретно можемо їм допомогти і розробили невелику стартову програму, в основі якої сенсорна інтеграція. Крім знайомства з різноманітними вихованцями зооколекції Фельдман Екопарк, вона передбачає контактне спілкування з деякими з них, а оглядові екскурсії доповнені Босоногою стежкою і надувними атракціонами, — розповіла керівник психологічної служби Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк Тетяна Алієва. — Завдання на першому етапі психосоціальної реабілітації дітей з вадами слуху, як і будь-якими іншими сенсорними порушеннями — це комплексне емоційно комфортне знайомство із середовищем, в якій вони знаходяться. Ми прагнемо урізноманітнити візуально-тактильну взаємодію з навколишнім світом, використовуючи всі можливості, які дає Соціально-гуманітарний мультикомплекс».

За словами Тетяни Алієвої, співпраця з Харківським спеціальним навчально-виховним комплексом, де навчаються діти з порушенням слуху, буде розвиватися. З початком навчального року туди стануть приїжджати з «Уроками доброти» співробітники і волонтери Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк. Нагадаємо, що подібні заняття для дітей з порушенням зору вже другий рік проводяться Центром в Спеціальному навчально-виховному комплексі ім. В.Г. Короленка.

Нагадаємо також, що допомога людям з особливими потребами, в першу чергу дітям, є одним з основних напрямків роботи Фельдман Екопарк з моменту його заснування. З 2013 року в його структурі працює Центр психосоціальної реабілітації, фахівці якого за допомогою сучасних методик, зокрема, екотерапії та анімалотерапії, надали допомогу майже 10 тис. дітей і дорослих. Крім того, інклюзивні заняття проводяться в Дитячій еколого-натуралістичній академії Фельдман Екопарк, а влітку в оздоровчо-освітньому дитячому таборі організовуються спеціальні зміни.