Среда, 15 ноября 2017 года

Компанія пернатих Фельдман Екопарк поповнилася екзотичними представниками

До численної й строкатої пташиної спільноти, що живе в Фельдман Екопарк, приєдналася пара гімалайських моналів та жовтохохлий какаду.

«Як теплолюбний представник тропічних широт, какаду зі своїми родичами знаходиться зараз у зимовому приміщенні. А гімалайські монали — на вулиці. Це гірські птахи, добре пристосовані переносити зимові холоди в природних умовах проживання. Всі птахи здорові і на новому місці почувають себе добре», — повідомила заступник директора Фельдман Екопарк з зооветеринарних питань Валерія Іващенко.

Зараз в зоологічній колекції Фельдман Екопарк більше півтора десятка какаду й 20 особин фазанових.

Гімалайський монал відноситься до сімейства фазанових. Птахи живуть на висоті від 2,5 до 5 тисяч метрів над рівнем моря в гірських лісах і на альпійських луках, харчуючись корінням, бульбами й комахами, яких добувають, розкопуючи землю сильними ногами й міцним дзьобом. У них дуже яскраве оперення, а розмірами вони перевершують інші види фазанів, досягаючи довжини 70 см, включаючи більше 20 см хвоста. Гімалайський монал — один з національних символів Непалу, а також офіційний птах індійського штату Уттаракханд.

Великий жовтохохлий какаду мешкає в евкаліптових лісах і саванах Тасманії, Австралії та Нової Гвінеї зграями по кілька десятків особин. Це також великі представники свого сімейства, їх довжина близько півметра. Їжу знаходять на деревах — плоди, суцвіття, ягоди та інше. Не володіючи гарною здатністю наслідувати людську мову, птах здатен видавати велику кількість найрізноманітніших звуків. При цьому добре дресирується, що дозволяє жовтохохлому какаду бути частим учасником циркових вистав.

Відзначимо, що це не єдине осіннє поповнення зоологічної колекції Фельдман Екопарк, куди нещодавно на постійне проживання також перебралися два кенгуру Беннета й самець рудого кенгуру.