Виставка «Пляжні ракетки. Зроблено в Ізраїлі» відкрилася у Галереї« АВЕК ». На ній представлені роботи понад 70-ти сучасних ізраїльських художників, виконані на незвичайному матеріалі – дерев’яних ракетках для пляжного бадмінтону.
«Пляжний бадмінтон – динамічний та цікавий вид спорту – давно став одним із символів Ізраїлю. Саме тому ізраїльські художники різних творчих напрямків, отримавши для роботи незвичайний матеріал, постаралися не тільки висловити свою індивідуальну концепцію, а й підійшли до вирішення цього завдання творчо і навіть з гумором, – розповів мистецтвознавець Анат Аріелі. – Художники проявили велику фантазію, і в результаті абсолютно однаковий вихідний матеріал “заговорив” у кожного з них по-своєму, викликаючи різні почуття й емоції. Деякі з них підкреслили матеріал, змінивши контур і створивши новий образ, для інших ракетки стали втіленням різноманітної палітри поглядів – від природи до філософії. Є художники, які розширили межі, показавши глибини людської душі, її бажання і сумніви».
Оскільки пляжний бадмінтон тісно пов’язаний з морем, і багато робіт також присвячені цій тематиці, морська тема превалювала й на урочистому відкритті виставки, організованому Ізраїльським культурним центром у Харкові. Численні представники єврейської громади та інші гості змогли взяти участь у майстер-класах з розпису ракеток і з виготовленню брелоків, заплести «морські» коси з блакитними стрічками, сфотографуватися в тематичній фотозоні й отримати свій портрет, виконаний професійним шаржистом, а також скуштувати традиційні солодощі.
У відкритті виставки взяли участь другий секретар Посольства Ізраїлю в Україні Аліса Лідерман і куратор проекту Яффа Меір, яка до Харкова вже представляла його в Німеччині та Іспанії, а в Україні – в Одесі та Києві.
Виставка в Галереї «АВЕК» (вул.Сумська, 70) відкрита для всіх бажаючих до 19 листопада (з 10:00 до 22:00), вхід вільний.



