Пятница, 19 октября 2018 года

У Фельдман Екопарк працюють над соціалізацією дітей з синдромом Дауна

Центр психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк відкрив групи соціальної інтеграції дітей з синдромом Дауна.

«Синдром Дауна — це не хвороба, а генетична специфіка. Сім’ї з такими дітьми постійно стикаються в суспільстві з проблемою відторгнення, неприйняття і нерозуміння. А соціалізація, спілкування з іншими дітьми дуже важливі для них для того, щоб вони могли розвиватися, їм потрібно, як і іншим дітям, ходити на гуртки, на танці тощо, — розповіла керівник психологічної служби Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк Тетяна Алієва. — Саме соціалізація дітей з синдромом Дауна є головним завданням нашого Центру при роботі з такими дітьми: щоб набувши тут певні навички, вони могли застосувати їх в соціумі, щоб у них формувалася впевненість у собі, самооцінка, вольові та мотиваційні ресурси».

За словами фахівців, іпотерапія при роботі з такими дітьми застосовується як терапевтична верхова їзда, необхідна для того, щоб дитина відчула себе в нових умовах і навчилася це контролювати. Кінь допомагає дитині відкрити в собі потенціал і бажання робити наступні кроки. Для роботи з ними також використовують каністерапію, адже собака — це прекрасний друг, який може навчити дитину взаємодії.

Відзначимо, що в жовтні в усьому світі проводять місяць обізнаності про синдром Дауна. За статистикою, 1 з 700 новонароджених з’являється на світ з цим синдромом, це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках, хлопчики і дівчатка з синдромом Дауна народжуються з однаковою частотою. Синдром Дауна вперше описав в 1866 році британський лікар Джон Ленгдон Даун. Майже сто років по тому, в 1959 році, французький вчений Жером Лежен обґрунтував генетичне походження цього синдрому, яке визначається наявністю в клітинах людини додаткової хромосоми.