Олександр Фельдман

вернуться на сайт

Feldman Ecopark — це затишний острівець живої природи, де діти і дорослі можуть цікаво і пізнавально провести своє дозвілля в колі нашої дружної «різношерстої» сім’ї.

Регіональний ландшафтний парк Фельдман Екопарк — це масштабний благодійний проект, метою якого є виховання морально і фізично здорового покоління.

Feldman Ecopark розташований в найближчому передмісті Харкова, за адресою: Дергачівський район, сел. Лісне, Київське шосе, 12. Всі хто бажає тут можуть абсолютно безкоштовно відвідати зоопарк, в якому зібрано понад 2000 тварин 200 видів, контактний дворик, де можна погодувати і погладити вихованців, затишні альтанки, майданчик для занять йогою, ресторан здорової їжі, канатне містечко, дитячі атракціони, стайню і манеж, театралізовані вистави за участю коней і поні та багато іншого.

У Регіональному ландшафтному парку регулярно проходять екскурсії для дітей і дорослих. Записатися на екскурсію організовані групи можуть за телефоном 050 401 0 912.
Абсолютно всі активності на території Екопарку — безкоштовні.

За рік Feldman Ecopark пріймає понад 1500000 відвідувачів з більш ніж 24 країн світу. Середня відвідуваність зростає з кожним роком.

На території Feldman Ecopark співіснує понад 20 благодійних програм, що включають ідеї та проекти фондів Ротшильда і Сари Фергюсон, Патріарха Єрусалимського Феофіла III і багатьох інших. Діяльність Регіонального ландшафтного парку має гуманітарну, систему охорони здоров’я і природоохоронну спрямованість і охоплює найширшу цільову аудиторію.

ps_centerНа території Feldman Ecopark професійні психологи та психотерапевти надають комплексну психологічну та соціальну допомогу дітям і підліткам з психічними розладами, девіантною поведінкою, а також сім’ям, які опинилися у важких життєвих ситуаціях. Проводиться робота з переселенцями із зони АТО, захисниками України і їх рідними.

Так, у червні 2015 стартувала програма «Війна очима дітей». Сотні маленьких переселенців з Південного Сходу України вже пройшли курс психокорекції.

Заняття на території Feldman Ecopark включають роботу професійних психологів, спілкування з тваринами, адаптивну верхову їзду і розвивальні заходи.

Програми реабілітації розроблені кафедрою психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти, спільно з Національною лігою психотерапії, психосоматики та медичної психології України. Співробітники організації використовують у своїй роботі передові технології, наприклад — анімалотерапію.

center_saВсі види рукокрилих, які мешкають на території України, занесені до Червоної книги.

З моменту заснування Центру, з грудня 2013 року, біологи врятували і реабілітували понад 2000 рідкісних тварин. Рукокрилих звільняли з пасток, створених міськими умовами, приймали з рук волонтерів, які знаходили ослаблених або поранених тварин. Також спеціалісти досліджують популяції кажанів в дикій природі.

Центр співпрацює з міжнародною організацією EUROBATS, зі співробітниками якої біологи проводять спільні дослідження на території України, Польщі, Угорщини, Румунії, Німеччини та інших країн.

Один з природоохоронних напрямків екопарку направлено на порятунок і реабілітацію видів тварин, які вимирають.

pic1Клуб юних натуралістів Feldman Ecopark існує понад півтора року. За цей час вихованці встигли отримати професійний досвід, а також застосувати свої знання на практиці в безлічі вітчизняних і заркордонних заповідників та природних парків. Клуб нараховує понад 100 учасників — дітей від 6 до 17 років. Юннати вивчають біологічне різноманіття України та світу, знайомляться з методами дослідження флори і фауни, діляться знаннями з колегами з різних куточків України. За час існування клубу відбулося понад 30 конференцій, візитів в природні парки і наукових досліджень природи України та зарубіжжя.

Серед українських локацій, на яких юннати підвищували кваліфікацію — Київський національний еколого-натуралістичний центр, Миколаївський зоопарк, Краснокутський національний природний парк, біостанція Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Нікітський ботанічний сад, Ялтинський зоопарк, Гірничо-лісовий ялтинський заповідник та багато інших.

Стрімкий розвиток Клубу юних натуралістів почався з візиту до Київського національного еколого-натуралістичного центру. Тут відбулося відкриття всеукраїнського табору оздоровлення та відпочинку «Юннат», з нагоди якого молоді науковці Feldman Ecopark подарували київським колегам свого вихованця — степового бабака.

Ще одна урочистість, на яку були запрошені юннати, — ювілей Краснокутського національного природного парку. Окрім участі у святкових заходах, діти побували на різних ландшафтах заповідника. Серед крейдяних схилів юним науковцям вдалося побачити безліч рідкісних рослин і тварин. А в листяному лісі натуралісти знайомилися з рослинністю, збирали зразки для гербарію та вивчали поведінку комах.

На польовій практиці на біостанції Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, розташованої поблизу селища Гайдари, у натуралістів була прекрасна можливість спостерігати за тваринами в природних умовах. Під час поїздки юні дослідники також познайомилися з роботою лабораторії генетичних досліджень на шовкопряда. Після повернення діти підбили підсумки роботи на біостанції на звітній конференції, яка відбулася на території Feldman Ecopark.

pic2 Розширити свої знання про субтропічну флору і фауну юні натуралісти змогли під час науково-пізнавальної експедиції по Південному узбережжю Криму. У поле діяльності юннатів потрапило безліч заповідників, парків, знаменитих гірських масивів і водоспадів.

Тварин Харківської області юннати активно вивчають в природних ареалах проживання. Так, наукова робота проводилася в печерах селища Липці, де зимують приблизно 1000 кажанів. Не зважаючи на мороз і екстремальні умови, юні дослідники виконували всі поставлені завдання: заміряли температуру всередині печер, проявляли і зважували рукокрилих.

Результатами роботи юннати діляться зі своїми колегами з Центру реабілітації кажанів, Кінного комплексу та інших проектів Feldman Ecopark. Так, останній звітний захід — II відкрита дитяча науково-практична конференція — відбулася 31 травня. Свої доповіді юннати готували разом зі співробітниками Харківського зоопарку — друзями та почесними гостями конференції.

Одне з головних завдань проекту Фельдман Екопарк — виховання фізично і морально здорового, гармонійно розвиненого молодого покоління. Також в екопарку щиро вірять, що отримувати повноцінну освіту, розвиватися в усіх напрямках може абсолютно кожна дитина. Тому у планах на майбутнє — будівництво Центру психосоціальної реабілітації для дітей та підлітків з психологічними, емоційними і поведінковими розладами.

Особливість Центру полягає у тому, що розроблена кафедрою психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти (ХМАПО) і Національною Лігою Психотерапії, Психосоматики і Медичної Психології України (НЛПУ) програма реабілітації дітей та підлітків враховує їх вікові особливості, інтереси і потреби. До кожної вікової групи застосовуватиметься особливий підхід, що, безумовно, робить процес реабілітації максимально цікавим і пізнавальним для всіх членів сім’ї.

perspective

Фахівці Центру будуть використовувати у своїй роботі унікальні методи анімалотерапії, ландшафт- і гардентерапіі, ігрової психотерапії, арт-терапії (малювання, ліплення, «пісочної» терапії, глинотерапії), трудотерапії, а також різні елементи когнітивно-біхевіоральної, раціональної, дитячої аналітично-орієнтованої, релаксаційної та інших методів психотерапії в індивідуальній та груповій формах.

До співпраці залучатимуться висококваліфіковані фахівці, не тільки з України, а із за кордону.

Також на території Регіонального ландшафтного парку передбачено створення інноваційного навчального комплексу, в якому діти з особливими потребами зможуть отримувати якісну освіту — нарівні зі школами Європи.

Архітектурним акцентом центрального майданчику Feldman Ecopark у майбутньому стане музейно-виставковий комплекс з Площею Релігій. Універсальний виставковий зал буде включати безліч приміщень, що дозволяють вести просвітницько-музейну роботу, займатися науковою діяльністю, організовувати різні виставки. Доповнить виставковий комплекс унікальна експозиція Площа Релігій. У проекті будуть зібрані масштабні макети найвідоміших культових споруд усіх часів і народів. Тут відвідувачі познайомляться з історією розвитку 12 найбільш значущих релігійних напрямків і культур.
Територія лісопарку буде складатися з декількох зон — місць для відпочинку, прогулянок, занять спортом. Передбачені велодоріжки і лижні траси, майданчики з гімнастичними тренажерами, мотузкові підвісні атракціони та багато іншого.

perspective1

ДРУГИЙ ЧАСТИНОЮ ЦЬОГО КОМПЛЕКСУ СТАНЕ ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ РОЗПЛІДНИК, у якому буде представлена ФЛОРА УКРАЇНИ ТА СВІТУ.

На території Триозерря планується створити зону аквавідпочинку, де можна буде зайнятися спортом, покататися на човнах і відвідати літній аквапарк. Площа озер передбачає організацію великої різноманітності дозвілля. Проектом передбачено благоустрій та озеленення набережної, розміщення дитячих водних атракціонів і літнього кафе.

Науково-освітній центр являтиме собою основу для практичної наукової діяльності студентів, науковців вищих навчальних закладів та природоохоронних організацій, а також для роботи членів Клубу юних натуралістів (вивчення і контроль поведінки і життєдіяльності рідкісних видів тварин і рослин).

Комплекс стайнь доповнить необхідний функціональний набір, передбачений концепцією Фельдман Екопарк. У реабілітаційній програмі для дітей з особливими потребами значне місце приділено прямому контакту дітей з кіньми і програмам адаптивної верхової їзди.

Ми чекаємо на вас щодня, c 10.00 до 20.00.
Вхід вільний.

Замовлення екскурсій
+38 (050) 401 09 12.

Консультації
+38 (057) 719 99 03.

Адреса
Харківська область, Дергачівський район, селище Лісне, вул. Київське шосе, 12.

Проїзд на громадському транспорті
Від ст.м. «Героїв Праці» маршрут №1656 (на Руську Лозову), зупинка «Дальнобій», від автостанції Лісопарк за маршрутом Лісопарк АС — Фельдман Екопарк.

перейти на сайт feldman-ecopark.com