вторник, 06 сентября 2016 year

Фахівці та юннати Фельдман Екопарк вивчили місця зимівлі кажанів

Фахівці та юннати Центру реабілітації кажанів Фельдман Екопарк провели більше тижня в лісах біля сел.Липці Харківського району Харківської області, вивчаючи кажанів.

«Серпень у житті кажанів – це час осінньої міграції, коли тварини повертаються до місць зимівлі. Висловлюючись простіше, вони інспектують свої зимові квартири. Штольні біля сел. Липці – унікальне місце на Сході України, де зимують близько 1000 рукокрилих трьох видів, – розповідає керівник Центру Антон Влащенко. – Уже понад 10 років харківські фахівці з кажанів в останній тиждень серпня відправляються в експедицію, щоб вивчити, як відбувається переселення цих звірів в штольні і окільцювати їх».

У ході експедиції було виловлено та окільцьовано більше 200 кажанів, з них 23 вже були окільцьовані в минулі роки, вік найстарших – 3-4 роки. Як відзначають фахівці, це далеко не рекорд, рукокрилі можуть жити по 30-35 років.

Штольні в околицях сел. Липці, швидше за все, були створені в ХVІІІ столітті, вони використовувалися для видобування пісковику. Через низку унікальних за своїм поєднанням характеристик: розташування поблизу великих водосховищ, у молодому лісі на схилі балки, досить великих розмірів підземні порожнини, достатню кількість тріщин у стінах, порівняну сталість температури і вологості вони є ідеальним притулком для великої кількості летючих мишей.

Нагадаємо, що програма з порятунку і реабілітації кажанів реалізується в Фельдман Екопарк з кінця 2013 року. За зимовий сезон Центр рятує і влаштовує на зимівлю від декількох сотень до декількох тисяч кажанів. Навесні їх випускають назад у природу. Співробітники Центру активно займаються науковими дослідженнями: вивчають ареал поширення, шляхи міграції та кількість рукокрилих і регулярно представляють їх результати на всеукраїнських та міжнародних конференціях.