Понедельник, 13 февраля 2023 года

Проєкт відродження Екопарку передбачає спорудження оновленого комплексу «Добрий дім»

Через війну безпритульних тварин побільшало на 60 відсотків. Такою є невтішна гірка статистика. Більшість хвостатих бідолах – це домашні вихованці, собаки та кішки, покинуті їхніми господарями під час евакуації.

Нікого не засуджую, знаю, що багато хто з тих, хто вимушено розлучився зі своїми вихованцями, дуже страждають і докоряють собі. Виправдання завжди є: «У нас не було іншого виходу». Схиляюся перед тими, хто незважаючи на всі труднощі та складності війни вихід таки знайшов. Захоплює відданість і відповідальність великої кількості зооволонтерів, які рятують тварин, кинутих напризволяще – голодних, хворих, наляканих. Можна тільки уявити, що діється в душі у домашнього собаки або кішки, що миттю опинились на вулиці. Але недарма кажуть: «щоб зрозуміти, чи є у тварини душа, треба самому мати душу».

Повоєнна ситуація з безпритульними тваринами буде дуже складною. Саме тому ми вже сьогодні закладаємо у проєкт відродження Екопарку будівництво оновленого комплексу «Добрий дім». Проект передбачає ветеринарну клініку, шелтер, спеціалізовані бокси та вольєри для перетримки та адаптації, освітні та навчальні програми для дорослих і дітей. За роки роботи нашого центру з порятунку диких та домашніх тварин нам вдалося допомогти тисячам із них. Війна – новий виклик. Велика кількість хворих, старих, несоціалізованих тварин, які потребують лікування, операції, стерилізації, вакцинації. І ніхто з них не повинен залишитись без допомоги. Дякую всім, хто бере участь у роботі зі створення проєкту нашого «Доброго дому», окрема подяка волонтерам-ветеринарам, які вже сьогодні лікують «хвостатих пацієнтів», що залишилися без підтримки.