Пятница, 23 ноября 2018 года

За підтримки Фонду Фельдмана в Україні з’явився екологічний журнал

Презентація пілотного номера журналу «Eco-Life» пройшла в медіацентрі «Время».

Як повідомила шеф-редактор медіакомпанії «Время» Олена Стронова, видання з’явилося завдяки зусиллям співробітників медіакомпанії, а також Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана» та Фельдман Екопарк.

«Подібних видань немає в нашому регіоні та практично немає в Україні, в той час як в Європі цьому напрямку приділяють велику увагу. Тематика журналу максимально широка — це і зоозахист, і екологія великого міста, і все, що має відношення до екології в широкому сенсі. Ми будемо публікувати в журналі тільки якісні матеріали, піднімати проблемні теми, робити розслідування, щоб «Eco-Life» став однією з головних медіаплатформ в Україні, присвячених екологічній тематиці. Його мета — виховання екологічної свідомості та підвищення екологічної грамотності, він розрахований на широку аудиторію — від школярів до старшого покоління», — зазначила Олена Стронова.

Вона запросила присутніх на презентації представників громадських екозахисних організацій, журналістів, екологів, вчених стати авторами нового журналу.

Тираж пілотного випуску — 5 тис. примірників, в подальшому він буде збільшуватися, періодичність випуску будуть доведена до одного разу на місяць (на першому етапі, швидше за все, рідше), поширяться він буде безкоштовно. Крім звичайних номерів, передбачаються і тематичні випуски, а також бібліотека «Eco-Life»: робота над першою книгою вже йде, є ідеї зі створенню підручників.

«Це видання буде виконувати важливу роль у суспільстві, давати екологічні знання, презентувати Харків і Україну на європейському рівні, важливо, що завдяки журналу теорія буде з’єднуватися з практикою. Його видання своєчасне і буде дуже корисним», — підкреслила керівник зоозахисного об’єднання «Разом» Ольга Кравченко.

Начальник відділу науки та моніторингу НПП «Гомільшанські ліси» Станіслав Вітер запропонував розвивати в журналі такі напрямки, як екологічна безпека; охорона природних територій; екологія рідкісних видів; природоохоронне законодавство; економічний розвиток і охорона природи; «Планета Земля». Він також запропонував зробити електронну версію журналу, а також робити окремі випуски в науковому стилі.

Цю ідею підтримав і директор Регіонального центру науково-технічного розвитку Іван Бондаренко, який запропонував також ввести також рубрику, присвячену інновацій в області екології. «Цей журнал — вкрай необхідна ініціатива для українського суспільства», — додав він.