Пятница, 20 октября 2017 года

Джерому — синові шимпанзе Ромео і Джульєтти — виповнилося три місяці

Малюкові шимпанзе Джерому недавно виповнилося три місяці. Своє ім’я він отримав на честь батьків — Ромео (Роми) і Джультти (Джетта). У цієї пари людиноподібних мавп, що мешкають у Фельдман Екопарк, Джером став первістком. Його появи на світ з нетерпінням чекали не тільки мама з татом, але і вся команда Регіонального ландшафтного парку. Шимпанзе знаходяться під загрозою зникнення, і кожен новонароджений цього виду на особливому рахунку в міжнародних зоозахисних організаціях.

«Перший час Джульєтта була зразковою матір’ю — годувала, пестила його, не відпускала дитинча ні на секунду. Але через деякий час охолола до свого чада — можливо, Ромео став проявляти невдоволення, ревнувати. Кілька тижнів тому мама перестала годувати і піклуватися про малюка, і ми змушені були його забрати, — розповіла заступник директора Фельдман Екопарк з зооветеринарних питань Валерія Іващенко. — Тепер вигодовуємо Джерома штучно — молочними сумішами. Поступово вже починаємо вводити в раціон поживні суміші дитячої кухні, кефір, перетерте фруктове пюре».

За словами співробітників Фельдман Екопарк, що знаходяться поруч з шимпанзеням цілодобово і фактично замінили йому матір, Джером росте здоровим, веселим і товариським.

«Малюк сильно прив’язаний до своїх опікунів і завжди радіє новим людям, посміхається їм як людська дитина. Живе він в окремій кімнаті з затишним ліжечком й улюбленими іграшками, його регулярно відвідують ветеринари, що стежать за здоров’ям», — розповіла вихователька Джерома, зоокіпер Фельдман Екопарк Олена Дроздецька.

У вольєр до своїх батьків, що влаштували нещодавно великий переполох у Фельдман Екопарк, а тепер знову живуть душа в душу і більше не скандалить, Джером вже не повернеться. Він буде жити окремо від них, підкреслили фахівці Фельдман Екопарк, а коли підросте, йому підшукають пару.

Нагадаємо, що колекція приматів Фельдман Екопарк — найбільша в Україні і налічує близько 200 особин 30 видів. Серед них вісім шимпанзе, найвідоміша з яких — Чита, що стала символом Екопарку.