Олександр Фельдман

вернуться на сайт

«МУЗЕЙ РЕЛІГІЙ» — гуманітарний проект МБФ «Фонд Олександра Фельдмана».

Він спрямований на духовне збагачення і моральне виховання молодого покоління. Його завдання — знайомство з релігіями, культурами та історією різних народів, просування принципів взаєморозуміння і взаємоповаги між людьми. Головна мета проекту — сприяння збереженню міжконфесійного миру в Україні та формування толерантного громадянського суспільства.

musem1
«Ми живемо в дуже складний час, КОЛИ суспільство зіткнулося з ЕПІДЕМІЄЮ НАСИЛЬСТВА. Всі ЛЮДИ ДОБРОЇ ВОЛІ мають об’єднати зусилля, ЩОБ ЇЇ ЗУПИНИТИ, — підкреслює Олександр ФЕЛЬДМАН. — СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ, ДЕ ДІТЕЙ БУДУТЬ знайомити з різними релігіями, культурами — ЦЕ ЩЕ ОДИН КРОК У ЦЬОМУ НАПРЯМКУ. НЕВІГЛАСТВО ПОРОДЖУЄ СТРАХ І НЕНАВИСТЬ. САМЕ ЧЕРЕЗ ЗНАННЯ МОЖНА НАВЧИТИСЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ».

У рамках проекту «Музей релігій» в Галереї «АВЕК» відбулася унікальна виставка, що знайомить з уявленнями про добро і зло, основами світобудови й сенсом життя людей різних епох і цивілізацій.

В експозиції були представлені реконструкції стародавніх храмів і святинь, розташованих в різних місцях Землі. Серед них — Стоунхендж, кам’яні статуї Моаї з острова Пасхи, храм фараона Рамзеса в Єгипті, Стіна Плачу в Єрусалимі, Імперський собор в Аахені або Успенський собор у Києві — досить добре відомі широкій публіці. Про інші ж знають в основному тільки фахівці. Серед таких пам’яток матеріальної та духовної культури людства: Ерехтейон в Греції, Храм вогню Атешгях в Азербайджані, Скельний храм Кайласанатха і Храм Лотоса в Індії, Храм Неба і Храм Конфуція в Китаї, Храм написів в Мексиці.

musem3

Особливий інтерес відвідувачів виставки «Музей релігій» викликали артефакти, і твори мистецтва з приватної колекції Олександра Фельдмана Feldman Femily Museum. Це зображення Будди, богів індуїстського синтоїстського пантенона, тибетські ритуальні раковини, священні мусульманські мечі «Зульфікар» та багато іншого. Подібними експонатами можуть похвалитися не чимало закордонних музеїв.

На відкритті експозиції були присутні представники основних релігійних і національних громад Харкова. Виставка стала — першим кроком до реалізації масштабного проекту — створення мультимедійного експозиційного комплексу на території Фельдман Екопарк. Під напівпрозорим куполом, виконаним у футуристичному стилі, будуть зібрані 25 масштабних макетів найвідоміших культових споруд усіх часів і народів.

Як зазначає народний депутат України Олександр Фельдман, це буде не просто Музей релігій, а дискусійний клуб, майданчик для міжконфесійного діалогу, пошуку рішень актуальних питань розвитку суспільства.

Адреса
Вул. Сумська, 70
м. Харьков, 61002 Україна

Контакти
Тел.: +38 (095) 672-92-65

Графік роботи З 10:00 до 22:00 Без вихідних.
Вхід вільний!

Приєднуйся до нас у соцмережах

перейти на сайт avec.ua