среда, 31 августа 2022 year

Привітання О. Фельдмана з Днем знань

Завтра – 1 вересня. Вперше День знань затьмарений жахами війни. Наших першокласників та першокурсників ворог позбавив традиційного гарного та зворушливого свята першого дзвінка. Наступний навчальний рік буде непростим і для дітей, і для батьків, і, безумовно, для освітян. Усім бажаю витримки та терпіння. Наші діти – переможці міжнародних олімпіад, наші вітчизняні наукові школи відомі у всьому світі.
Мій рідний Харків завжди був містом науки та технологій. Один із проектів нашого благодійного фонду – «Інтелект Харкова», який підтримував видатних харків’ян – науковців та дослідників, зібрав велику кількість соратників та партнерів із багатьох зарубіжних країн. Це викладачі відомих зарубіжних університетів, співробітники провідних науково-дослідних лабораторій. Але знаєте, всі вони – харків’яни. Навмисно не говорю – колишні харків’яни, бо колишніх харків’ян не буває. Всі вони спочатку здобули середню та вищу освіту в Харкові, в Україні. Зберегти високі стандарти нашої освіти – це головне завдання. І, безумовно, незважаючи на всі тягарі воєнного часу, знаходити кошти та ресурси для підтримки університетів та науково-дослідних центрів.
Ми багато можемо дати світу. І це має стати предметом нашої особливої гордості. Як, скажімо, в Ізраїлі, де вважають, що гордість держави Ізраїль полягає в тому, що її технології скоро можуть бути використані всім людством. Зокрема, Університет Тель-Авіва розробляє назальну вакцину, яка захистить людей від хвороби Альцгеймера та інсульту, а Технологічний інститут у Хайфі розробив простий аналіз крові, здатний виявляти різні види раку.
Тисячі таких проривів та предметів для національної гордості мають бути й у нас у країні. Це можливо. Молоді вчені та фахівці не повинні для професійної реалізації їхати за тридев’ять земель. Працювати в Україні, для України та для світу у своїй країні – мрія, яка має стати реальністю.
З наступаючим Днем знань! Мирного навчального року!