вторник, 13 сентября 2022 year

О.Фельдман: у відновленому Екопарку обов’язково будуть простори для психореабілітації

Друзі! Дякую всім за підтримку, дякую кожному з вас, хто цікавиться долею тварин, евакуйованих з нашого Екопарку. З нашими переселенцями все гаразд, вони – у безпеці. “Як там наш Екопарк?”, – таке питання я чую часто від великої кількості людей. Особливо розчулює це питання від людей у різних районах Харкова під час роздачі нашим благодійним фондом гуманітарної допомоги. Тяжкий час, важкі умови життя, але ми все одно залишаємось людьми.

Це справді наш Екопарк – усіх і кожного харків’янина. І ми обов’язково відновимо його. Скажу, що вже зараз проєктні роботи йдуть повним ходом. Є цікаві ідеї та нестандартні рішення. Але що ми враховуємо під час проєктування Екопарку насамперед – це обов’язкову наявність просторів для психореабілітації. Це конче необхідно, бо вже сьогодні за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 8,5 мільйонів українців мають високий ризик психічних розладів, таких як депресія та посттравматичний стрес.

У зоні особливого ризику діти. Перша леді України Олена Зеленська ініціювала Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Участь у цій програмі має стати пріоритетною для всіх, хто має професійний досвід у реабілітаційній проблематиці. В нас такий досвід є. Протягом багатьох років у нашому Екопарку здійснювалася ціла низка реабілітаційних проєктів та програм. Усі вони будуть відновлені, наші спеціалісти вже працюють над створенням науково-методичної та практичної бази.

Ще раз дякую всім за підтримку, й до зустрічі у відродженому Екопарку!