Понедельник, 03 июня 2019 года

Звернення народного депутата України Олександра Фельдмана до президента України Володимира Зеленського

Президенту України

ЗЕЛЕНСЬКОМУ В.О.

Вельмишановний Пане Президенте!
Передвиборчі перегони, що набирають по всій країні обертів, у моєму рідному місті Харкові перетворюються зі змагань програмних положень різних політичних партій і самовисуванців у провокації та залякування виборців з непередбачуваними наслідками.

Зухвалі дії, спроби розхитати силове протистояння на території найбільшого у Східній Європі Торговельного центру «Барабашово» змусили мене звернутися до Вас, Пане Президенте, від імені сотень тисяч харків’ян, які пов’язали свій бізнес із «Барабашово», від імені тих, для кого цей торговельний центр став можливістю вижити під час кризи 90-х років, створити власну справу і наповнювати бюджети всіх рівнів, виростити дітей та розвивати мирну й незалежну державу. До мене як народного депутата України, голови підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, почесного президента ПрАТ «КОНЦЕРН АВЕК ТА КО» надходять чисельні звернення харків’ян — громадян різного етнічного походження й віросповідання, відвідувачів та підприємців найбільшого у Східній Європі торговельного центру – «Барабашово» із проханням спинити свавілля та нехтування Законом. Разом ми вимагаємо Правди та Захисту. Найвищою цінністю мають залишатися людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека. Поверніть нам віру в Справедливість.
Одна третина жителів міста-мільйонника – Харкова, а це не менше пів мільйона людей, так чи інакше пов’язана з ТЦ “Барабашово”: це співробітники ринку, підприємці, наймані працівники, та представники підприємств, продукція яких реалізується на ТЦ. Щоденно сюди приїжджають щонайменше 50 тисяч покупців з усіх куточків держави. Таким чином “Барабашово” має не лише обласне значення, а й посідає центральне місце в мережі торговельної інфраструктури України. Одна з багатьох спроба силового рейдерського захоплення, що відбувалася 29 травня силами молодиків, які виступали від імені «Національного Корпусу», поставила руба питання спокою й особистої безпеки харків’ян, власників бізнесу. І взагалі всіх людей, що знаходяться на ТЦ. Причина приходу активістів сумнозвісної політичної сили проста: свого часу вони вимагали в мене 1 мільйон доларів США за «захист і спокій». І я готовий надати ці свідчення слідчим органам. Отримавши рішучу відмову, радикали вирішили розв’язати питання у звичний для них спосіб – силовими провокаціями, залякуваннями та рейдерством.

Шантаж і маніпулювання громадською думкою, провокації, напади, побиття, відверта брехня та готовність нехтувати Законом і Миром в Україні – із такими викликами зіткнулися сьогодні підприємці найбільшого у Східній Європі торговельного центру – «Барабашово». Як кандидат у народні депутати України, який балотується в 174 одномандатному окрузі у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України з такими викликами зіткнувся і я особисто. Останнім часом в Харкові розгорнута ціла кампанія з розповсюдження «чорних» матеріалів. Це брехливі звинувачення в підпалах, в побитті, в інших всіляких злочинах. Крім того, 23 травня активісти «Національного корпусу» з використанням димових шашок напали на мій офіс, де на першому поверсі знаходиться одна з визначних культурних центрів — візитівок міста – Галерея “АВЕК”, яку щоденно безкоштовно відвідують тисячі людей.

Також радикально налаштовані молодики, які ототожнюють себе із Політичною Партією «Національний Корпус», роблять системні спроби залякування підприємців, співробітників адміністрації ТЦ і не лише, а також рейдерських атак об’єктів торговельного центру. Навіть більше, із закликами та використанням символіки, що сприймається багатьма харків’янами як фашистські, радикали штурмують адміністративні будівлі ПрАТ «Концерн АВЄК та Ко» — крупного роботодавця та одного з найбільших платників податків в місті. Регулярно відбувається повторення сценарію несплати коштів за оренду і спроб нападів на об’єкти із використанням вибухових пакетів. На місце викликається поліція. Останній факт протиправних дій зафіксовано вчора – 2 червня.

На користь власних політичних та комерційних амбіцій молодики, які використовують гасла і символіку Політичної Партії «Національний корпус»», поставили під питання добробут і спокій десятків тисяч харківських родин, існування майже 50 тисяч робочих місць та 15 тисяч робочих місць підприємців – бізнесменів з більш ніж 20 країн світу: китайців, в’єтнамців, індійців, пакистанців, іранців, іракців, вірмен, євреїв, представників Африканських країн і Арабських держав, азербайджанців, казахів, грузин, арабів, та ін. Наслідком розхитування ситуації на ринку стало те, що через побоювання расизму, економічної дискримінації за расовою та національною ознакою, та того, що їх можуть позбавлять можливості торгувати, більшість з них розпочала згортати свій бізнес на ТЦ, інформувати посольства про конфліктні події, або взагалі виїжджати з України. Йдеться вже не про пересічне рейдерське захоплення – це зухвале нехтування головними принципами правової держави. Чисельні листи до місцевих органів державної влади та самоврядування, звернення у компетентні органи не дали результату. Ситуація викликає занепокоєння не лише у наших партнерів в США та Європі, а й в комітетах по захисту прав людини, Консультаційній місії Євросоюзу, тощо. Безумовно, все це негативно впливає на імідж держави у світі.

Звертаюсь до Вас як до гаранта Конституції і законів України, з проханням втрутитися у ситуацію та припинити протизаконні дії, внаслідок яких потерпають інтереси тисяч харків’ян та здійснюється дестабілізація обстановки не лише на Торговому центрі, а й у прикордонному регіоні.

Прошу Вас:

1. Доручити компетентним органам провести неупереджене вивчення вже вчинених спроб рейдерських захоплень та дати їм оцінку відповідно до чинного законодавства

2. Доручити правоохоронним органам вжити жорстких заходів щодо недопущення залякувань підприємців та співробітників ТЦ, рейдерських захоплень як окремих торговельних об’єктів, так і торговельного центру в цілому

3. Створити тимчасову слідчу групу щодо вивчення спроб Політичної Партії «Національний Корпус» політизувати і радикалізувати суто економічні та господарські питання, дестабілізуючи тим самим ситуацію в Україні.

4. Доручити Раді Національної Безпеки та Оборони розглянути питання про загрозу діяльності радикалів для національної безпеки.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.102 Конституції України, ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу вжити відповідних заходів.
Пане Президенте, цей лист — заклик запобігти негативним сценаріям підірвати надзвичайно дорогою ціною завойований мир і спокій у нашому краї.

Із повагою,

народний депутат України,
почесний президент ПрАТ «Концерн АВЕК та Ко»
Олександр Фельдман,

депутати Харківських обласної, міської та районних рад

разом із

громадськими організаціями
та профспілковими об’єднаннями
підприємців ТЦ «Барабашово»