Среда, 10 октября 2018 года

У Галереї «АВЕК» — виставка «Німці в Україні: історія та культура»

admin-ajax

Виставка «Німці в Україні: історія та культура» відкриється 12 жовтня (о 15.00) в Галереї «АВЕК». Вона проводиться в рамках тижня Німеччини в Україні та є стартом заходів Асоціації національно-культурних об’єднань України спільно з Міжнародним благодійним фондом «Фонд Олександра Фельдмана», спрямованих на знайомство з історією народів, що живуть у нашій країні.

Експозиція складається з 24 стендів, проілюстрованих малюнками, картами, фотографіями та документами. Кожен з них розкриває певну сторінку життя німців України, починаючи з Х століття й закінчуючи 1939-м роком. Автор концепції виставки та описів — доктор Альфред Айсфельд, німецький історик, автор численних наукових праць, експерт з історії та культури німців у Російській імперії, СРСР і пострадянському просторі.

«Виставка в цілому дає унікальний і універсальний матеріал для вивчення ролі німецької громади в історії України, її вагомого внеску в історію, культуру, мистецтво, архітектуру, господарство та інші сфери життя», — стверджують організатори.

Великий інтерес для цінителів прекрасного представляють також твори відомого німецького графіка з Нюрнберга Йоганна Адама Клейна, в кінці ХІХ століття передані в дар Харківському художньому музею українським колекціонером Аркадієм Алферовим. Деякі з них також представлені на виставці в Галереї «АВЕК».

У відкритті виставки планують взяти участь Генеральний консул Німеччини в Україні Вольфганг Мессінгер, представники Ради німців України, Харківського обласного товариства німців «Відергебурт» та органів місцевого самоврядування.

Виставку можна побачити з 12 до 26 жовтня. Галерея «АВЕК» (Харків, вул. Сумська, 70) відкрита щодня з 10.00 до 22.00. Вхід вільний!