Понедельник, 05 марта 2018 года

У Галереї «АВЕК» відкриється виставка «50Х50»

admin-ajax

Виставка «50Х50» відкриється в Галереї «АВЕК» 6 березня, початок о 18.00. На ній будуть представлені живопис і скульптура двох сучасних українських авторів — Тараса Григорука та Віктора Проданчука. Обидва, за словами мистецтвознавців, працюють у руслі етносимволізму й фольклористики в постмодерністському пластично-мальовничому втіленні. Експозиція об’єднала в форматі «50Х50» кілька десятків творів.

«Ідея цієї виставки народилася в одній з галерей Венеції на перехресті творчих шляхів двох українців — художника Тараса Григорука з Парижа та скульптора Віктора Проданчука зі Львова. Їх творчість духовно і естетично близька — базується на добре засвоєних академічних традиціях, наповнена фольклорними образами й архаїкою, при цьому знаходиться в фарватері сучасного європейського мистецтва, — пояснила концепцію виставки «50х50» директор Галереї «АВЕК» Олена Позднякова. — Так закономірно виник творчий тандем, що синтезує скульптуру й живопис в єдиному просторі, наповнюючи його новими смислами. В контексті цього особливо хочеться звернути увагу глядачів на поліхромні пластичні композиції, представлені в нашій експозиції — цей «скульптуроживопис» створений Тарасом і Віктором у співавторстві».

Відзначимо, що Тарас Григорук — художник, який належить до корифеїв сучасного українського мистецтва і є представником покоління українських художників-нонконформістів останньої чверті ХХ століття. Він уже досить давно живе й працює у Франції, його твори представлені в музеях і приватних колекціях різних країн, мали успіх на світових аукціонах, зокрема «Сотбіс» та «Філіпс».

Віктор Проданчук працює зі скульптурою, в якій поєднує мотиви Трипілля та ультрасучасне мистецтво, зокрема застосовує новітні підходи до роботи з пластикою. Автор багатогранно розвиває тему Дерева, що стало ключовим камертоном виставки «50Х50». Критики відзначають, що роботи Віктора Проданчука є неординарними й неоднозначними. Основне завдання його скульптури — викликати емоції, тому жоден глядач не залишається байдужим.

Виставку «50Х50» можна буде відвідати до 14 квітня 2018 року.

Галерея «АВЕК» (Харків, вул. Сумська, 70) працює щодня з 10.00 до 22.00 без перерв і вихідних. Вхід вільний!