Вторник, 29 октября 2019 года

У Фельдман Екопрак найбільша в Україні колекція птахів-носорогів

admin-ajax

Колекція пернатих Фельдман Екопарк недавно поповнилася трьома десятками птахів-носорогів. Тепер тут мешкає найбільша в Україні група представників цього сімейства — більше 50 особин 10 видів. Усі вони прибули з кількох європейських зоопарків в рамках реалізованих Всесвітнім відкритим фондом реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) програм співпраці щодо збереження рідкісних видів фауни.

«У нас тепер колекція, якій можуть позаздрити багато європейських зоопарків, а для нашої країни вона взагалі унікальна. Є й найбільші птахи-носороги, розміром майже півтора метра і вагою до 6 кг, і найменші, які за розміром не більше ніж 30 см і важать близько 60 г — представлена значна частина видів даного сімейства, — розповіла заступник директора Фельдман Екопарк з зооветеринарних питань Валерія Іващенко. — Зараз, поки всі новосели знаходяться на карантині, а старожилів ми переводимо на зимові квартири, ведеться будівництво нового просторого вольєру. Його відкриття ми плануємо на наступний сезон. Будинок птахів-носорогів буде двоповерховим, розділеним на кілька секцій — літніх і зимових, з високим і широким розльотом. Це дозволить цілий рік спостерігати зблизька за життям птахів-носорогів, а їм самим відносно вільно переміщатися та облаштовувати житло».

Як розповів завідувач сектором «Птахи» Фельдман Екопарк Володимир Переходович, птахам-носорогам будуть створені умови, щоб вони могли розмножуватися.

«Ми прагнемо створювати для всіх наших вихованців сприятливе середовище проживання, щоб у них з’являлося потомство. Таким чином ми не тільки робимо наш Фельдман Екопарк ще багатшим, ще цікавішим для відвідувачів, але й сприяємо збереженню рідкісних видів тварин. Ми створюємо резервний фонд для обміну між зоопарками, у першу чергу вітчизняними, а також на випадок відновлення зникаючих в природі популяцій, — зазначив Володимир Переходович. — Відвідувачі зможуть познайомитися з новими екзотичними пернатими навесні. Птахи-носороги зараз адаптуються до нового дому, вони забезпечені необхідним доглядом та кормом, що включає в себе різноманітні фрукти, овочі, личинки комах, м’ясо».

Відзначимо, що птахи-носороги — це сімейство птахів, що включає в себе десятки видів, які мешкають в Африці та Південно-Східній Азії, на островах Тихого й Індійського океанів. Свою назву отримали через великі довгих дзьоби, що різко загнуті вниз і мають біля своєї основи значні вирости різної форми. Живуть ці пернаті в густих, високих лісах, за винятком рогатих воронів, які населяють відкриті простори з розрідженими чагарниками. Різні види займають, як правило, різні екологічні ніші, що дозволяє птахам-носорогів жити на одних і тих же територіях. Птахи-носороги всеїдні з різницею в своїх раціонах — від повністю м’ясоїдних до практично повністю плодоїдних, воду вони майже не п’ють, а вологу отримують з їжі. Гніздяться вони в дуплах дерев, при цьому самець замуровує в гнізді самку для безпеки й годує її через шпаринку, поки та висиджує яйця. Птахи-носороги — вразлива група тварин, яка страждає від вирубки лісів, у багатьох країнах вони належать до видів, що охороняються.

Нагадаємо, що колекція пернатих Фельдман Екопарк налічує майже 1500 особин більше 150 видів. А всього тут мешкає понад 2000 представників майже 300 видів фауни.