Воскресенье, 07 апреля 2019 года

У Фельдман Екопарк випустили в природу рекордну кількість птахів

admin-ajax

Традиційна весняна акція — випуск в природу різних видів лісових птахів — пройшла у Фельдман Екопарк 7 квітня. У рамках програми Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) з відновлення популяцій тварин і птахів України та реінтродукції рідкісних видів майже дві тисячі співочих птахів, а також більше 200 фазанів були випущені в природне середовище існування.

В природу були повернуті птахи близько десятка видів — зяблики, чижі, щиглики, лісові кенарі, чечітки, коноплянки та ін. Серед них — птахи, що були врятовані волонтерами й пройшли реабілітацію в Центрі порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий дім Фельдман Екопарк», а також врятовані від браконьєрів.

Урочиста акція з випуску птахів в погожу весняну неділю привернула увагу великої кількості харків’ян і гостей міста — гостей Соціально-гуманітарного мультикомплексу. Також серед учасників акції — вихованці Дитячої еколого-натуралістичної академії Фельдман Екопарк, засновник мультикомплексу, народний депутат України Олександр Фельдман.

«Планомірна робота з відновлення популяцій птахів ведеться у Фельдман Екопарк вже не перший рік і обов’язково буде тривати. Підтримувати біорізноманіття, яке було притаманне нашій природі — дуже важлива місія, так як воно зараз піддається великій кількості загроз, причому в першу чергу — через безвідповідальне ставлення людини. Тому ми приділяємо особливу увагу реінтродукції в середовище проживання як птахів, так і багатьох інших видів тварин», — підкреслив Олександр Фельдман.

«Щиглі й інші дикі співучі птахи України дуже страждають від браконьєрів, які вивозять за межі України багато тисяч особин, їхні популяції через такі дії серйозно скорочуються. За підтримки WOFARR ми працюємо над відновленням цих популяцій. Птахи, випущені сьогодні в лісову зону Фельдман Екопарк, створять сім’ї, виростять пташенят та поширяться довколишніми лісами. Перспективним напрямком є й інтродукція на нашій території фазанів», — розповіли фахівці Фельдман Екопарк.

Нагадаємо, що в Фельдман Екопарк, крім птахів, регулярно випускають в природне середовище білок, черепах та інших тварин, повертають в природу тварин різних видів, врятованих і реабілітованих «Добрим домом Фельдман Екопарк», розвивають програми WOFARR з реінтродукції копитних, хижих птахів та інших рідкісних видів.