Четверг, 21 ноября 2019 года

У Фельдман Екопарк уперше в Україні народився орангутан

admin-ajax

У зооколекції Фельдман Екопарк довгоочікуване поповнення — два місяці тому у пари орангутанів на світ з’явився малюк. Це перше народжений в Україні дитинча даного виду людиноподібних приматів, занесених до Міжнародної Червоної книгу. Зараз він разом з мамою перебуває в окремому вольєрі під наглядом ветеринарів і зоокіперів. За їхніми словами, пологи пройшли без ускладнень, стан здоров’я матері та дитини побоювань не викликає.

«Новонароджений — хлопчик. Батьків звуть Вася та Понка, а самому малюкові ім’я поки що не дали — як завжди, чекаємо пропозицій від наших відвідувачів. Апетит у орангутанчика хороший, мати годує його самостійно. Для підвищення лактації даємо їй додатково молочні каші, а звичайний раціон дорослого орангутана у нас складають в основному фрукти та овочі, раз на тиждень даємо варене м’ясо, рибу або печінку, — розповіла завідуюча сектором «Примати» Фельдман Екопарк Ольга Прокопова. — Понка — ще молода самка, дуже весела й непосидюча, з народженням дитини вона стала помітно серйознішою, стриманішою. Вона дуже відповідальна матуся — ні на хвилину не опускає свого синочка, носить на собі, підтримуючи рукою, всіляко оберігає його, доглядає. Батько та інші родичі поки тільки спостерігають за ними з сусідніх вольєрів. Як тільки малюк зміцніє, з’єднаємо сім’ю — навесні будуть гуляти вже всі разом».

Нагадаємо, що в Фельдман Екопарк вже двічі народжувалися інші людиноподібні мавпи — шимпанзе, деякі інші види приматів тут розмножуються регулярно. Також нагадаємо, що колекція приматів Фельдман Екопарк — одна з найбільших у Східній Європі. Вона налічує понад 250 особин 30-ти видів. А всього в зооколекції Соціально-гуманітарного мультикомплексу близько 2000 тварин майже 300 видів.