Понедельник, 08 апреля 2019 года

У Фельдман Екопарк пройшов традиційний випуск рукокрилих

admin-ajax (1)

Шостий за рахунком традиційний випуск кажанів відбувся минулої неділі в Фельдман Екопарк. Цього разу в вечірнє небо Соціально-гуманітарного мультикомплексу злетіли близько тисячі кажанів. Усі вони минулої зими були врятовані зоозахисниками з різних куточків України та пройшли реабілітацію в єдиному в нашій країні спеціалізованому центрі для цих червонокнижних тварин. Гостями та учасниками акції стали сотні харків’ян, а також вчені-хіроптерологи з Австралії, Бразилії, Німеччини, Польщі, Швейцарії, які приїхали на міжнародний семінар Kharkiv Bat Meeting.

«Урочистий випуск кажанів в природу, на який городяни спеціально приїжджають цілими сім’ями — це приклад успішної екопросвітницької роботи – те, чому ми можемо повчити інших. Про це нам сьогодні неодноразово говорили наші іноземні колеги, — розповів керівник Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк Антон Влащенко. — Наш Центр всіляко намагається розвивати цей напрямок паралельно з науковою діяльністю. Так, наприклад, сьогодні ми презентували спеціалістам і широкій публіці новий вольєр для кажанів — Bat Collider. Це по-справжньому унікальний об’єкт, і він теж призначений для наукових і просвітницьких цілей».

За словами Антона Влащенка, новий вольєр розташований в лісовій зоні, на деякому віддаленні від основних екскурсійних маршрутів. Він має кільцеподібну форму — чому і названий Bat Collider — що дозволяє рукокрилим літати зі звичайною швидкістю, не натикаючись на перешкоди.

«Таке конструктивне рішення не має аналогів в Європі, де вольєри виключно купольні, прямокутної форми. Це дозволить нам провести ряд важливих досліджень поведінки кажанів, пов’язаних, в тому числі, з їх полюванням на комах і ехолокацією, — зазначив Антон Влащенко. — Крім того, у відвідувачів мультикомплексу буде можливість поспостерігати за поведінкою цих дивовижних тварин практично в природних умовах — зараз ми вже розробляємо план літніх вечірніх турів з лекціями та демонстраціями для всіх допитливих».

Планується також, що на базі Bat Collider буде працювати лабораторія й притулок для тих кажанів, які через травми або з інших причин не можуть бути повернуті в природу. Ну а для інших рукокрилих на території Фельдман Екопарк розмістять спеціальні будиночки-печери — перші зразки, зроблені з цементу, були продемонстровані під час недільних заходів.

Нагадаємо, що Центр реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк — єдина не тільки для нашої країни, але і всієї Східної Європи зоозахисна організація, що спеціалізується на порятунок кажанів. За час свого існування вона врятувала більше 12 000 цих тварин, усі види яких в Україні занесені до Червоної книги.