Понедельник, 16 сентября 2019 года

У Фельдман Екопарк оселилися бізони

banners form — копия

У Фельдман Екопарк велике поповнення: у ньому з’явилися найбільші ссавці Америки — бізони. П’ятьох тварин — двох самців і трьох самок — в зооколекцію Соціально-гуманітарного мультикомплексу передали за програмою обміну тваринами з біосферного заповідника «Асканія-Нова» (Херсонська область), де живе єдине в Європі велике стадо цих тварин.

Бізони приїхали до Фельдман Екопарк двома групами — спочатку троє, потім ще двоє. Переїзд вони перенесли нормально, почувають себе добре і вже обживають нову територію. Як розповіли в Екопарку, для бізонів на території за Триозеррям побудували новий, досить просторий вольєр, в якому вони поки будуть перебувати на карантині. У майбутньому для них планується облаштувати великий експозиційний вольєр, який стане центральним елементом великої експозиції прерій, створюваної в рамках проекту Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR).

Бізони належать до парнокопитних ссавців сімейства полорогих. Харчуються вони в основному травою, якої можуть з’їсти до 25 кг в день. Густе хутро добре захищає бізона, вони легко переносять 30-градусні морози. Доросла тварина досягає 2,5-3 м в довжину і до 2 м у висоту. Володіє густою шерстю сіро-бурого кольору, на голові і на шиї — чорно-бурого. Передня частина тіла покрита більш довгою шерстю. Голова масивна, з широким чолом, короткі товсті роги розходяться в сторони, їхні кінці загортаються всередину; вуха короткі і вузькі; очі великі, темні, шия коротка.

Бізони були поширені майже по всій Північній Америці і їх кількість на початок ХІХ століття оцінюється в 30-40 млн особин. Однак в результаті хижацького винищення людиною до кінця століття бізони були практично знищені. Завдяки заходам з їхнього порятунку зараз в природі живе близько 30 тис. бізонів і близько 500 тис. — на приватних ранчо. В Асканії-Новій бізони з’явилися за часів її засновника барона Фальц-Фейна в рамках програми з порятунку цього виду тварин, прижилися та активно розмножуються.