Вторник, 27 августа 2019 года

Унікальна виставка «Літопис планети» відкрилася у Галереї «АВЕК»

banners form

Вхід на експозицію безкоштовний

У Галереї «АВЕК» відкрилася нова унікальна виставка — «Літопис планети». Експозиція мінералів, скам’янілостей, раковин молюсків, рідкісних комах із зібрання Feldman Family Museum покликана розширити й збагатити знання відвідувачів про минуле Землі та сучасний навколишній світ. Виставка безкоштовна і, за словами її організаторів, розрахована на широке коло відвідувачів: і школярів, і студентів, і науковців, і всіх тих, хто щиро цікавиться та цінує величну красу природи.

«У першу чергу ми чекаємо на виставці школярів і запрошуємо до співпраці навчальні заклади для проведення екскурсій, уроків природознавства. Спеціально для юних гостей експонати розміщені на висоті дитячого зросту, — розповів директор Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана» Максим Водка. — Це в першу чергу гуманітарний і екоосвітній проект. Ми хочемо привернути увагу дітей до пізнання навколишнього світу, до вивчення природничих наук, і тим самим сприяти вихованню свідомих вже дорослих людей, які будуть любити природу рідної країни, дбати про світовий океан, про навколишнє середовище всієї планети».

Усього в чотирьох розділах виставки «Літопис планети» представлені майже 700 експонатів, кожен з яких міг би зайняти гідне місце в будь-якому світовому музеї природознавства.

Палеонтологічний розділ експозиції хронологічно охоплює 12 геологічних періодів загальною тривалістю понад 600 млн. років. Понад 140 експонатів представляють різні вимерлі види тварин і рослин, що могли зберегтися тільки в скам’янілому вигляді. Серед них можна побачити відбитки доісторичних рослин і бактерій, що добре збереглися — трилобітів, амонітів і белемнітів, скелет маленького пситтакозавра, черепи і зуби мозазаврів, зуби гігантської акули мегалодона та багато іншого, що дійшла до нас від минулих геологічних епох.

Не менш різноманітні й цікаві раковини 150 сучасних видів морських молюсків. Серед них є і «класичні» раритети, і дуже рідкісні, відомі науковому світу за кількома екземплярами, і види, які довгий час вважалися давно вимерлими. Переважна більшість з майже 250 сучасних видів метеликів, жуків і цикад, які походять з різних куточків світу, також відносяться до категорії рідкісних або дуже рідкісних. Разом з тим багато вимерлих видів комах можна побачити всередині зразків бурштину, які високо цінуються не тільки ювелірами і колекціонерами, а й дослідниками стародавньої фауни та флори.

Крім того, допитливі відвідувачі можуть здійснити захоплюючу подорож в різноманітне і таємниче царство природних мінералів. Поряд з широко відомими мінералами, наприклад, аметистом, топазом або аквамарином, представлені й рідкісні мінерали, про яких знають в основному фахівці та колекціонери.

«Подібна виставка вперше проводиться в Україні. Поєднання наукового підходу з сучасними методами музейного експонування і креативними рішеннями не тільки допоможе відвідувачам істотно збагатити свої знання про минулі геологічні епохи та сучасний навколишній світ, а й створить умови для емоційного сприйняття представлених на виставці «неживих» природних об’єктів», — зазначив директор Feldman Family Museum Антон Городецький.

Відзначимо, що виставка «Літопис планети» у Галереї «АВЕК» (вул. Сумська, 70) працює щодня з 10:00 до 22:00. Вхід вільний!