Вторник, 22 января 2019 года

Харків’яни везуть ялинки вихованцям Фельдман Екопарк

Ёлки

Харків’яни та мешканці області відгукнулися на заклик у соцмережах і везуть ялинки вихованцям Фельдман Екопарк. З минулого четверга до понеділка сюди доставили в цілому більше 1000 новорічних красунь. Їх привозять приватні особи й організації, на легкових машинах і великих самоскидах. За словами співробітників Соціально-гуманітарного мультикомплексу, така допомога дуже цінна: хвойні дерева підійдуть тваринам як вітамінна кормова добавка та збагатять середовидще їхнього життя.

«Для гризунів і копитних ялина і сосна — ласощі, багаті на вітамін С, мікроелементи, смоли, що поліпшують травлення. Вони з задоволенням обгризають хвою і кору. Крім того, подрібнені гілки та стовбури дерев служать їм хорошою підстилкою в теплих сховищах і засніжених вольєрах, — розповіла головний зоолог Фельдман Екопарк Олена Фомічова. — Птахи теж іноді використовують хвойні рослини як підгодівлю, але частіше — як будівельний матеріал, а ось для хижаків і приматів ялинки — це додаткове розвага. Для них це нові запахи, нові об’єкти, нові враження. Великим кішкам подобається з ними гратися, тертися об голки, а приматам ми спеціально ховаємо різні ласощі в гілках, щоб їм було цікавіше добувати їжу».

Зоолог запевнила, що ялинкам, що залишилися після святкування Нового року, у Фельдман Екопарк знайдуть застосування і нагадала про правила, яких потрібно обов’язково дотримуватися, готуючи подарунки тваринам.

«Знявши прикраси, люди іноді забувають на дереві залишки дощику, серпантину і що набагато небезпечніше — дротяні кріплення іграшок. Це може завдати шкоди здоров’ю наших вихованців. Будь ласка, обов’язково уважно перевіряйте ялинки, які везете до нас! Ми, звичайно, ретельно перевіряємо кожну, але з огляду на велику їхню кількість, просимо всіх теж підійти до цього питання відповідально», — підкреслила Олена Фомічова.

Нагадаємо, що привозити до Фельдман Екопарк ялинки можна щодня (будні з 10:00 до 16:00, вихідні до 17:00). Усю необхідну інформацію готові надати в Інформаційному центрі (будівля праворуч від головного входу), або по телефону +38 050 401 0912.