Четверг, 13 июня 2019 года

О. Фельдман ініціює проведення Асамблеї з етнополітики та свободи совісті

banners form АБ_2

«Створення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті — давно очікуване в нашому поліетнічному й поліконфесійному суспільстві відновлення центрального органу виконавчої влади, відповідального за реалізацію державної політики щодо національних меншин і релігійних організацій», — заявив народний депутат України Олександр Фельдман.

«Як глава підкомітету профільного комітету Верховної Ради та керівник Асоціації національно-культурних об’єднань України не можу не відчувати почуття задоволення в зв’язку з цим. Розглядаю цей урядовий документ як хоч і запізнілий, але конкретний крок у напрямку реалізації рішень парламентських слухань, проведених за моєю ініціативою ще в березні 2015 р.», — підкреслив Олександр Фельдман.

Він назвав створення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті без перебільшення доленосним рішенням і закликав діяти без зволікання для того, щоб новостворена служба якомога швидше стала працюючим інститутом міжетнічного та міжконфесійного діалогу держави та громадянського суспільства.

За словами політика, на прийняте урядом рішення тут же відреагували регіональні представництва Асоціації національно-культурних об’єднань України. Вони виступили з ініціативою підготувати і провести найближчим часом всеукраїнські громадські слухання про те, як повинна бути організована робота цієї держслужби.

«Адже краще нас самих навряд чи хтось знає наші проблеми. А значить треба брати безпосередню участь в діяльності Служби вже на етапі її становлення, делегувати своїх кандидатів для роботи в ній і в центрі, й на місцях. У нас для цього є й гідні кадри, і багаторічний досвід. Тим більше, що це повністю відповідає запиту суспільства на відкрите формування і роботу органів державної влади», — підкреслив Олександр Фельдман.

«Я абсолютно впевнений, що нам вдасться забезпечити успішну роботу новоствореної Державний служби, укомплектувавши її кадрами, підібраними з лав громадянського суспільства. І зробити це потрібно за принципом гармонійного поєднання молодості та активної життєвої позиції, а також високого професіоналізму і досвіду. На осінь цього року ми плануємо проведення Асамблеї з етнополітики та свободи совісті», — додав він.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України 12 червня схвалив створення Державної служби з етнополітики та свободи совісті як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого координується урядом через міністра культури.