Среда, 05 декабря 2018 года

Психологи Фельдман Екопарк підвищують кваліфікацію з арт-терапії з особливими дітьми

admin-ajax

Фахівці Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк підвищують кваліфікацію з використання арт-терапії при роботі з дітьми з особливими потребами. У вівторок, 4 грудня, вони взяли участь у першому тренінгу, який провели для них колеги з Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації. Всього таких занять заплановано шість. Вони будуть присвячені новим методикам і конкретним технікам взаємодії з різними категоріями дітей, зокрема, з ДЦП та розладами аутистичного спектру. За словами керівника медичної служби Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк Інни Вашкіте, програма занять дозволяє збагатити інструментарій корекційної роботи з особливими дітьми та розширити можливості взаємодії з їх батьками.

«Арт-терапія — дуже м’який метод. Він дозволяє людині висловити свої почуття, свої емоції, а спеціалісту-психологу дає можливість доторкнутися до них максимально акуратно і безпечно. Цей метод важливий при роботі з особливими дітьми, тому що сам по собі сприяє їхній соціалізації, розширює кругозір, розвиває моторику і формує навички, — пояснила Інна Вашкіте. — Нам же арт-терапія допомагає встановити з такими малюками емоційний контакт, в якому часто відчувається дефіцит. Ми вчимося застосовувати різні матеріали, теми, техніки, щоб супроводжувати дитину в процесі творчості та конструювати спільний простір, в якому ми разом, в тому числі і з батьками, можемо переживати те, що з дитиною відбувається».

Нагадаємо, що Центр психосоціальної реабілітації працює в Соціально-гуманітарному мультикомплексі Фельдман Екопарк з 2013 року, надаючи допомогу дітям з особливими потребами та дорослим, в тому числі, сім’ям вимушених переселенців і ветеранам АТО. За цей час реабілітацію в Центрі пройшли близько 7 тис. чоловік, майже 2,5 тисячі з яких — діти.