Пятница, 30 ноября 2018 года

Листопад для Центру реабілітації рукокрилих був багатий на наукові досягнення

Юннати та волонтери та Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк успішно виступили на всеукраїнському біологічному форумі та міжнародних наукових конференціях.

«Листопад видався дуже плідним для Центру в науково-освітньому плані. Почався місяць з участі наших вихованців у фіналі Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», що проходив у Києві, — розповіла науковий співробітник Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк, канд. біол. наук Олена Прилуцька. — Там Микита Товстун і Рита Моїсеєнко посіли друге місце з доповідями про моніторинг колоній кажана пізнього на біостанції ХНУ ім. В.Н. Каразіна в Гайдарах і про кількість комах, що з’їдаються кажанами».

Також результати наукової роботи Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк були представлені його волонтерами Ольгою Тимофєєвою та Оленою Роденко на двох міжнародних конференціях: XXVII Всепольській конференції з хіроптерології (м. Беловежа, Польща) та Х Міжнародному зоологічному конгресі музею Григоре Антипа (м. Бухарест, Румунія). На конгресі в Бухаресті вони посіли перше місце в постерній сесії.

«Ольга і Олена зараз вчаться в польських вузах, але продовжують брати активну участь у роботі нашого Центру. Вони представили результати спільного дослідження з осінньої екології рудої вечорниці. Науковий керівник роботи — Ксенія Кравченко, яка зараз у Німеччині, вчиться в аспірантурі Інституту дослідження зоопарків і дикої природи ім. Лейбніца та теж залишається нашим волонтером, — зазначив керівник Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк, канд.біол. наук Антон Влащенко. — Цей проект був підтриманий Британським екологічним товариством, тому що в ньому порушені такі актуальні питання, як зміна клімату та урбанізація».

Нагадаємо, що Центр реабілітації р Фельдман Екопарк — унікальний для всієї Східної Європи природоохоронний проект. Він не тільки займається дослідженням кажанів, але, головне, рятує їх. За 5 років свого існування Центр реабілітував більше 10 тисяч цих червонокнижних тварин. Також нагадаємо, що сезон, коли рукокрилі входять в стан глибокого сну, вже почався, і співробітники Центру просять повідомляти їм про всі знахідки кажанів.