Пятница, 30 ноября 2018 года

Листопад для Центру реабілітації рукокрилих був багатий на наукові досягнення

admin-ajax

Юннати та волонтери та Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк успішно виступили на всеукраїнському біологічному форумі та міжнародних наукових конференціях.

«Листопад видався дуже плідним для Центру в науково-освітньому плані. Почався місяць з участі наших вихованців у фіналі Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», що проходив у Києві, — розповіла науковий співробітник Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк, канд. біол. наук Олена Прилуцька. — Там Микита Товстун і Рита Моїсеєнко посіли друге місце з доповідями про моніторинг колоній кажана пізнього на біостанції ХНУ ім. В.Н. Каразіна в Гайдарах і про кількість комах, що з’їдаються кажанами».

Також результати наукової роботи Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк були представлені його волонтерами Ольгою Тимофєєвою та Оленою Роденко на двох міжнародних конференціях: XXVII Всепольській конференції з хіроптерології (м. Беловежа, Польща) та Х Міжнародному зоологічному конгресі музею Григоре Антипа (м. Бухарест, Румунія). На конгресі в Бухаресті вони посіли перше місце в постерній сесії.

«Ольга і Олена зараз вчаться в польських вузах, але продовжують брати активну участь у роботі нашого Центру. Вони представили результати спільного дослідження з осінньої екології рудої вечорниці. Науковий керівник роботи — Ксенія Кравченко, яка зараз у Німеччині, вчиться в аспірантурі Інституту дослідження зоопарків і дикої природи ім. Лейбніца та теж залишається нашим волонтером, — зазначив керівник Центру реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарк, канд.біол. наук Антон Влащенко. — Цей проект був підтриманий Британським екологічним товариством, тому що в ньому порушені такі актуальні питання, як зміна клімату та урбанізація».

Нагадаємо, що Центр реабілітації р Фельдман Екопарк — унікальний для всієї Східної Європи природоохоронний проект. Він не тільки займається дослідженням кажанів, але, головне, рятує їх. За 5 років свого існування Центр реабілітував більше 10 тисяч цих червонокнижних тварин. Також нагадаємо, що сезон, коли рукокрилі входять в стан глибокого сну, вже почався, і співробітники Центру просять повідомляти їм про всі знахідки кажанів.