Понедельник, 05 августа 2019 года

Минулими вихідними у Фельдман Екопарк читали казки

Перший уїк-енд у рамках проєкту Kazka Fest, присвячений казкотерапії, стартував у Фельдман Екопарк. Його Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана» реалізує за підтримки Українського культурного фонду в рамках його програми «Знакові події для української культури». Цю цілющу методику юні гості Соціально-гуманітарного мультикомплексу могли випробувати на собі, а їхні батьки взяти на озброєння додому.

Для них під час минулих вихідних співробітники та волонтери Центру психосоціальної реабілітації провели в цілому двадцять сеансів, орієнтованих на різні вікові групи: від 3-х до 7+ років. У спеціально обладнаних наметах-читальнях малюків занурювали в чарівний світ фантазії за допомогою іграшкових і живих персонажів — кошенят та кроликів. Кожен казковий сеанс завершувався психотерапевтичною взаємодією в групі: опрацюванням прочитаного сюжету в грі з аніматорами, малюванням, вирізанням з кольорового паперу. Крім наметів-читалень на алеях Фельдман Екопарк з’явилася галерея казкових ілюстрацій та стенди, на яких усі бажаючі могли зобразити свого улюбленого казкового героя, зробити свій варіант відомої казки за допомогою малюнків.

За словами керівника психологічної служби Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк Тетяни Алієвої, казкотерапія — це синтез наукових досягнень психології та педагогіки з мистецтвом. Головним засобом впливу в казкотерапії є метафора як основа будь-якої казки. Саме точність підібраної метафори визначає ефективність казкотерапевтичних прийомів у роботі як з дітьми, так і з дорослими.

«Усі казки, які ми вибрали, а вони були й добре відомі, народні, й нові, сучасних авторів, ми спеціально для батьків розподілили за віком та темою, а потім зашифрували. Так у нас замість «Кота в чоботях», «Рукавички», «Самотнього мурахоїда» або «Вельветового кролика» на афішах фігурували «Казка про сміливість і винахідливість», «Казка про гостинність і дружність», «Казка про дружбу та вірність», «Казка про доброту та турботу». Тим самим ми як би відразу розкривали дорослим суть казкотерапії, зберігаючи інтригу для дітей», — розповіла Тетяна Алієва.

Як зазначила керівник медичної служби Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк Інна Вашкіте, читання казок як терапевтичний метод використовується для вирішення психологічних проблем та їхньої діагностики.

«Казкотерапія дозволяє маляті відчути себе впевненіше, позбутися страхів, внутрішньо змінитися. Дитина буде ідентифікувати себе з тим казковим персонажем, який найбільш близький їй за моральними і особистісними якостями. А це безцінний матеріал для роботи психолога та уважних, люблячих батьків, — пояснила Інна Вашкіте. — Вчасно розказана казка для дитини означає стільки ж, скільки психологічна консультація для дорослого. Відмінність тільки в тому, що від дитини не вимагають вголос робити висновки і аналізувати, що з нею відбувається: робота йде на внутрішньому, підсвідомому рівн».

Нагадаємо, що в серпні Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Фельдмана» за підтримки Українського культурного фонду в рамках його програми «Знакові події для української культури» запустив новий культурний проєкт загальнонаціонального масштабу — Kazka Fest. Щовихідних останнього літнього місяця на території Соціально-гуманітарного мультикомплексу Фельдман Екопарк будуть проходити літературні читання, книжковий ярмарок, театральні вистави, концерти, сеанси казкотерапії, арт-квести та майстер-класи, а також інші івенти.