Среда, 08 ноября 2017 года

Як будуть зимувати звірі Фельдман Екопарк

admin-ajax

З настанням холодів мешканці Регіонального ландшафтного парку почали влаштовуватися на зимівлю. В опалювальні закриті вольєри вже перевели найбільш теплолюбних тварин: декоративних риб, численних черепах, тропічних птахів, більшу частину приматів. Гепарди, ягуари та леопарди теж перейшли в теплі приміщення, звідки будуть виходити здійснювати невеликий моціон тільки раз в день. А ось африканським левам і бенгальським тиграм листопадова погода не перешкода — в затишні будиночки вони ховаються тільки в сильний мороз. Що ж стосується їх амурських смугастих родичів, а також пум і рисей, так ті з задоволенням гуляють і при температурі -20 ° С.

«Близько 70% тварин нашої зооколекції перебралися в зимники, відвідувачі зможуть їх знову побачити вже навесні. Але це не означає, що в Екопарку взимку ні на кого подивитися. У відкритих вольєрах у нас знаходяться деякі види приматів — японські макаки й маготи, майже всі травоїдні та значна частина хижаків, — розповіла заступник директора Фельдман Екопарк з зооветеринарних питань Валерія Іващенко. — Вовки відростили розкішне хутро. Ведмеді в сплячку впадати теж не збираються, за винятком тільки самки гімалайського ведмедя. Усім тваринам посилили раціон харчування — воно стало більш калорійним».

Крім додаткових калорій, в холодний і похмурий період року всі живі організми потребують вітамінів і сонячних ванн. Вітаміновмісні продукти, що відповідають індивідуальним смаковим уподобанням, отримують і птахи, й травоїдні, й м’ясоїдні. А крім цього зимові вольєри тварин, які звикли до клімату південних широт, обладнані спеціальними ультрафіолетовими лампами, щоб вони відчували себе більш комфортно в умовах короткого світлового дня.