Среда, 28 августа 2019 года

Фельдман Екопарк реабілітує врятованого в Золочеві лелеку

admin-ajax

Лелеку з Золочева, що втратив сім’ю, про порятунок якого повідомляли харківські ЗМІ, днями передали до Центр порятунку диких, екзотичних та домашніх тварин «Добрий дім Фельдман Екопарк». Зараз він проходить реабілітацію й скоро відправиться жити до родичів на Лебедине озеро.

«Лелеку відразу ж після прибуття оглянули ветеринари — травм і ран виявлено не було. Потім врятованого птаха обробили від паразитів і взяли кров на аналіз, щоб перевірити на наявність захворювань і внутрішніх ушкоджень. Пернатий знаходиться в карантинному вольєрі, під постійним наглядом, отримує збалансоване харчування та вітаміни для відновлення самопочуття», — розповів завідувач сектором «Птахи» Фельдман Екопарк Володимир Переходович.

За його словами, це молода особина, що з’явилася на світ нинішньої весни і вже оперилась. На жаль, птах поки не робить спроб злетіти. Можливо, це пов’язано з пережитим стресом.

«Апетит є, що вже добре, але поки не стає на крило, а значить випускати на вільне поселення його ще рано. Нещодавно до нас привезли схожого потерпілого, так він буквально за добу відновився й уже літає над Лебединим озером. А з цим доведеться попрацювати — масажуючи йому крильця, стимулюємо махові рухи. Думаю, через кілька днів все буде в порядку, і переведемо його до інших птахів — стане жити в природних умовах, але під охороною. У нас такого кричущого неподобства, яке сталося з родиною цього лелеки, трапитися не може», — підкреслив Володимир Переходович.

Нагадаємо, що в місті Золочів Харківської області невідомі розстріляли з пневматичної зброї сім’ю лелек, які гніздилися на водонапірній башті. Лелеченя, що врятувалося, згодом прибилося до будинку пенсіонерів. Саме його добрі люди, за сприяння редакції місцевої газети «Зоря», і передали до Фельдман Екопарк.

Також нагадаємо, що Лебедине озеро — унікальний природний комплекс водоплавних птахів, існуючий на території Фельдман Екопарк вже три роки. Тут на одній з водойм Триозерря в природних умовах, але під наглядом зоокіперів живуть більше сотні пернатих: лебеді, пелікани, лелеки, качки. Частина з них були врятовані та проходять реабілітацію завдяки Центру порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий дім Фельдман Екопарк».