Пятница, 28 декабря 2018 года

Фельдман Екопарк розвиває співпрацю з українськими зоопарками

admin-ajax

Співробітники Фельдман Екопарк взяли участь у семінарі «Благополуччя тварин», що проходив у Києві, а також відвідали Одеський зоопарк. За їхніми словами, такі поїздки дають унікальну можливість долучитися до багаторічного досвіду колег, допомагають встановити особисті контакти для ефективної співпраці та часто служать поштовхом до генерування нових спільних проектів.

Семінар, що проходив у Київському зоопарку, був присвячений сучасним принципам і практичним питанням утримання тварин у неволі. «Разом з колегами з Київського і Харківського зоопарків ми ділилися досвідом, проводили тренінги з оцінки умов життя тварин і збагачення середовища їхнього проживання. Головне, ми вчилися розуміти потреби наших підопічних і на практиці неухильно дотримуватися принципу 5 свобод будь-якої тварини: від голоду і спраги, від болю і хвороб, від страху і стресу, від дискомфорту, від неможливості проявляти природну поведінку, — розповіла головний зоолог Фельдман Екопарк Олена Фомічова. — Подібні тренінги в Фельдман Екопарк проходять регулярно по лінії Європейської асоціації зоопарків та акваріумів (ЕАZА). Наприклад, до нас минулої осені приїжджали інструктори-викладачі Академії ЕАZА з Фінляндії та Ізраїлю».

Поїздка до Одеського зоопарку стала візитом до колег, які відвідали Фельдман Екопарк в кінці листопада. «Ми закріпили нашу співпрацю відразу за декількома напрямками. У рамках інформаційного партнерства встановили наші інформщити та провели презентацію Фельдман Екопарк для відвідувачів Одеського зоопарку. Намітили список тварин для обміну з метою створення стійких резервних популяцій. А головне, домовилися про створення спільного розплідника в рамках програми Світового відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) «Збереження, моніторинг і перспективна реінтродукції хижих птахів і сов Євразії», — розповів завідувач відділом науки і моніторингу Фельдман Екопарк Андрій Гапченко.

Він нагадав, що саме Одеський зоопарк в Україні має найбільший досвід у питаннях розведення й реінтродукції хижих птахів і сов, в тому числі, червонокнижних видів.

Відзначимо, що WOFARR має на меті залучити до проекту «Збереження, моніторинг і перспективна реінтродукції хижих птахів і сов Євразії» не тільки зоопарки, заповідники і НПП України, а й міжнародні природоохоронні локації Вірменії, Німеччини, Казахстану та Чехії. Планований початок втілення проекту — лютий-березень 2019 р.