Понедельник, 18 мая 2020 года

Екологічна безпека має стати одним з пріоритетних питань національного порядку денного – Фельдман

banners form деревья

Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Олександр Фельдман заявив про необхідність створення Національної стратегії збереження біорізноманіття та середовища існування видів. Також політик виступив проти зареєстрованого у Верховній Раді законопроєкту N 3200-1, що пропонує дозволити полювання на заповідних територіях. Про це він написав на своїй сторінці в фейсбуку.

«Фахівці впливової міжнародної зоозахисної організації World Wide Fund говорять про те, що в Україні обов’язково повинна бути створена Національна стратегія збереження біорізноманіття та середовища існування видів. Ми таку стратегію вже розробляємо. Нам добре відомі ті больові точки, про які говорять зоозахисники — це і незаконна торгівля рідкісними видами тваринами (в т.ч. через інтернет) з багатотисячного оборотами, і незаконне полювання на рідкісних тварин, що також є прибутковим бізнесом, і глобальні екологічні проблеми, без вирішення яких неможливий порятунок тварин — збереження природних екосистем (ліси, річки та інші водойми, степи), боротьба зі сміттям, забрудненням землі, води і повітря тощо. Я впевнений, що екологічна безпека повинна стати одним з пріоритетних питань національного порядку денного», — акцентує народний депутат.

Також політик зазначає, що на базі Фельдман Екопарк вже кілька років успішно проводиться реабілітація та реінтродукція рідкісних видів тварин і рослин, робиться все, щоб максимально сприяти розвитку внутрішнього зеленого туризму.

Важливою складовою Олександр Фельдман також вважає роботу над законодавством у сфері еко- та зоозахисту. Зокрема, політик розділяє тривогу екологічної та зоозахисної громадськості України з приводу зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту N 3200-1, який фактично пропонує дозволити полювання на заповідних територіях та істотно розширити можливості любителів кривавої забави. «Ухвалення цього законопроєкту може стати ударом по дикій природі. Природно-заповідний фонд в Україні займає всього близько 3 мільйонів гектарів — це менше 6% площі країни. У Європі, наприклад, заповідні території складають не менше 15% території держави. Саме таку кількість мінімально необхідно для самовідновлення природних ресурсів. Пустити мисливців на обмежені заповідні території в Україні, де дикі тварини ще збереглися, — це реальна загроза для природних ландшафтів і живого світу. Зараз від імені Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин готується відкритий лист президенту. Я не буду голосувати за цей законопроект і закликаю зробити так само всіх колег», — говорить народний депутат.