Пятница, 08 февраля 2019 года

«Добрий дім» допомагає впроваджувати програму гуманного регулювання чисельності бездомних тварин у Дергачах

50853966_2192600140792557_3873577037998325760_o

Керівник Центру порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий дім Фельдман Екопарк» Ірина Подвойська нещодавно побувала в м. Дергачі Харківської області, де обговорила з керівництвом міста кроки з реалізації програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

За словами Ірини Подвойської, восени минулого року вона представляла програму ВСВП (вилов, стерилізація, вакцинація, повернення в середовище) керівникам населених пунктів Дергачівського району. І керівництво Дергачів, зокрема, в.о. міського голови Катерина Бондаренко, зрозумівши безперспективність методів, які передбачають вбивство тварин (ні кількість бездомних собак, ні статистика з вкушених людей від цього з року в рік не зменшувалися) вирішило впроваджувати комплексну програму, яка передбачає гуманне поводження з бездомними тваринами.

«Це ще один серйозний крок на шляху до гуманізації українського суспільства! Ще один населений пункт Харківської області відмовляється від регулювання чисельності бездомних тварин за допомогою вбивства. Комплексна програма, яка передбачає, крім стерилізації тварин, роботу з людьми і їх освіту, показала свою ефективність. Стерилізовані собаки поводяться на вулиці не агресивно, більше того, наш досвід показує, що для них легше знайти нових господарів: люди охочіше беруть до себе в дім тварин, які не створять проблем з розмноженням», — підкреслила Ірина Подвойська.

За її словами, гуманними методами регулювання бездомних тварин цікавляться в багатьох містах і селищах як Харківської області, так і всієї України. У найближчих планах «Доброго дому Фельдман Екопарк» — відвідування Покотилівки, Лозової та Первомайського, де впровадження таких програм знаходиться на різних стадіях.