Среда, 10 апреля 2019 года

«Добрий дім Фельдман Екопарк» реабілітує єнотоподібного собаку, знайденого в музеї Південної залізниці

admin-ajax

Центр порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий дім Фельдман Екопарк» взяв на реабілітацію єнотоподібного собаку, якого в дуже поганому стані виявили відвідувачі музею Південної залізниці під одним з представлених там паровозів.

Як розповіла керівник «Доброго дому» Ірина Подвойська, на єнотоподібці в клініці, куди її доставили, виявили безліч кліщів, також у неї були рани від укусів якоїсь тварини на шиї, анемія, зневоднення. Їй вкололи засіб від кліщів та надали всю необхідну медичну допомогу. Зараз єнотоподібний собака почуває себе краще, але він все ще дуже слабкий. Однак він вже почав виходити ночами і приймати їжу. Скільки часу знадобиться для його реабілітації, поки сказати складно. Якщо тварина повністю не зможе відновитися для повернення в природу, то вона залишиться в «Добром домі Фельдман Екопарк».

«Диких тварин — лисиць, єнотоподібних собак та інших — все частіше знаходять на вулицях Харкова, де їм явно не місце: лісових жителів в місті підстерігає безліч небезпек, про які вони не підозрюють, крім того, вони можуть приносити небезпечні захворювання, зокрема, сказ. Серед причин цього явища — використовуваний в місті метод безповоротного вилову бездомних собак з їхньою евтаназією. А ось при використанні набагато більш сучасного та гуманного методу ВСВП (вилов, стерилізація, вакцинація, повернення в середовище проживання) собаки не дозволяють зайняти диким тваринам їхнє місце в міському середовищі, при цьому вони не агресивні у відношенні до людини і не розмножуються», — підкреслила керівник Центру порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий дім Фельдман Екопарк» Ірина Подвойська.

Відзначимо, що єнотоподібні собаки, котрі потребують порятунку та реабілітації, не рідко потрапляють в поле зору фахівців «Доброго будинку Фельдман Екопарк». Так, в кінці грудня минулого року він взяв на реабілітацію єнотоподібного собаку з перебитими задніми лапами, якого добрі люди виявили біля дороги в одному з районів Харківщини й привезли до Фельдман Екопарк.