Вторник, 06 февраля 2018 года

Студенти-психологи з Одеси отримали сертифікати волонтерів Фельдман Екопарк

Студенти-психологи з Одеського національного морського університету успішно пройшли стажування в Центрі психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк й отримали сертифікати волонтерів. Протягом тижня вони вчилися екотерапії у фахівців Центру та паралельно застосовували отримані знання, працюючи з дітьми з особливими потребами. Насичена програма тренінгів на території Регіонального парку поєднувалася з практичними заняттями з психореабілітації й каністерапії дітей з проблемами зору в Харківському обласному навчально-виховному комплексі ім. В.Г. Короленка. Така форма роботи найбільш продуктивна для становлення майбутніх фахівців-психологів, вважають їх наставники, адже завдяки їй відбувається професійна самоідентифікація студента.

«Дуже важливо занурити студента в професію з першого курсу. Не секрет, що часто людина, яка отримала вищу освіту, виявляється не готовою до справжньої роботи — за книжками і конспектами вона начебто все знає, а реальних навичок немає. Ну а завдяки такій волонтерської практиці з’являється можливість спробувати, помацати, приміряти на себе свою майбутню професію, — розповіла завідуюча кафедрою практичної психології ОНМУ, кандидат психологічних наук, доцент Росина Шевченко. — Беручи участь в якості добровільних помічників у роботі Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк, більшість з прибулих на практику наших студентів-першокурсників вперше почали взаємодіяти з особливими дітьми — своїм майбутнім основним контингентом. Вони вчилися долати труднощі і бар’єри, з якими їм неминуче доведеться зіткнутися, будучи вже з дипломами на руках. І я дуже рада, що всі вони з честю впоралися з цим завданням».
Залишилися задоволені своїми підопічними й фахівці Центру психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк. Керівник його психологічної служби Тетяна Алієва підкреслила практичну цінність такої співпраці та готовність її розвивати.

«В усьому світі активно заявляють про себе проекти спеціальної волонтерської допомоги в соціальній, благодійній діяльності. Наш Центр, як і в цілому Фельдман Екопарк, не є винятком. Ми залучаємо добровільних помічників, щоб робити ще більше добрих справ, розширювати й розвивати існуючі програми. При цьому ми робимо акцент саме на кваліфіковане волонтерство й намагаємося мотивувати професійне зростання його учасників. Багато з тих, хто прийшов сюди волонтером, отримав хорошу підготовку та рекомендації — так би мовити «путівку в життя», а деякі залишилися працювати у нас в якості співробітників, — пояснює Тетяна Алієва. — Але найголовніше — це те, що може Фельдман Екопарк дати іншим профільним організаціям, вищим навчальним закладам: це розвинена база, сукупність методів, специфіка підходів і широке поле для реалізації. Все це ми готові надати тим, хто захоче стати нашими партнерами».

Нагадаємо, що навесні 2017 року у Центрі психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк проходили практику студенти Національного університету цивільного захисту України. Також нагадаємо, що Центр психосоціальної реабілітації існує на базі Фельдман Екопарк з 2013 року та надає допомогу дітям і підліткам з поведінковими розладами, захворюваннями та особливими потребами, а також сім’ям вимушених переселенців з Донбасу та ветеранам АТО.